Jít zpět

Specialisté na operace
křečových žil

Hemeroidy

Detail Skrýt

Jedním z častých problémů, kterým trpí více než 50% populace, jsou hemeroidy. Jedná se o žilní uzlíky uložené v análním prostoru. Při komplikacích může dojít k jejich bolestivosti, svědění, pálení až krvácení. Pacienti však často z důvodu studu odkládají návštěvu lékaře. Je třeba si uvědomit, že čím dříve se hemeroidy začnou opravdu léčit, tím bude léčba méně komplikovaná. Přijdou-li pacienti včas, je možné řadu obtíží vyřešit ambulantně.

Pouze zklidňující léčba pomocí mastí a čípků mnohdy nestačí a je nutné přistoupit k operativnímu řešení.

METODY LÉČBY V NAŠEM CENTRU SE ODVÍJÍ OD ZÁVAŽNOSTI ONEMOCNĚNÍ:

Menší hemeroidní uzly léčíme operací asistovanou speciálním chirurgickým laserem, při níž dochází ke zničení žilních uzlíků. Výhodou je okamžité zlikvidování žilních uzlíků v oblasti konečníku a zastavení krvácení. Operace probíhá v krátké celkové anestezii.

Větší hemeroidní uzly pak léčíme unikátní Longo metodou. Podstatou tohoto chirurgického zákroku je náprava slizničního výhřezu a uzávěr konečných větví artérií, které zásobují tuto oblast. Výkon je podstatně méně bolestivý než všechny klasické operační metody a přitom bezpečný, zatížený jen minimem pooperačních komplikací. Pacienti navíc jistě přivítají, že trvá jen zhruba 30 minut. Nemocný stráví na nemocničním lůžku krátkou dobu a také doba pracovní neschopnosti není dlouhá.

Křečové žíly

Detail Skrýt

Křečové žíly neboli varixy vznikají často díky rodinné dispozici, ale k jejich rozvoji přispívá i způsob života a práce. Varixy způsobují tlaky v končetinách, jsou navíc viditelné, často vystupují na povrch kůže. Léčba křečových žil nemá pro pacienty význam jen z hlediska estetického, ale především z důvodu zdravotního. Křečové žíly jsou totiž často bolestivé a místa, kde se vyskytují, jsou náchylná k tvorbě zánětů. Navíc při zanedbání péče může dojít až k onemocnění trombózou nebo k tzv. bércovému vředu se všemi svými riziky.

V oboru cévní - žilní laserové chirurgie se specializujeme na léčbu křečových žil ve všech stádiích - od nepatrných metličkových žilek až po rozvinuté onemocnění se silnými a vinutými křečovými žilami. Našim pacientům nabízíme odstranění křečových žil a žilek nejmodernějšími léčebnými postupy. Vždy je ale nutné posoudit stav pacienta specialistou v oboru žilní chirurgie při osobní konzultaci.

LÉKAŘ V ZÁVISLOSTI NA ZÁVAŽNOSTI PROBLÉMŮ NAVRHNE NEJVHODNĚJŠÍ ZPŮSOB LÉČBY:
 • léčba křečových žil použitím cévního laseru M22,
 • injekční metoda léčby křečových žil - sklerotizace,
 • minioperace ve speciálním lokálním znecitlivění metodou STAT,
 • operace v celkové anestezii - speciální laserovou technikou eVLT,
 • operace v celkové anestezii - speciální technikou in.STRIPING,
 • operace v lokální anestezii - metoda ClariVein,
 • minioperace ve speciálním lokálním znecitlivění - speciální laserovou technikou eVLT.

OPERACE V CELKOVÉ ANESTEZII

Endoskopicko invaginační technikou jsme schopni řešit ty nejpokročilejší stavy křečových žil. Do kanálku cévy se zavede speciální vlákno, na kterém se žíla zachytí a jemnou technikou, tzv. invaginací, se vytáhne ven. Ve vhodných případech se volí technika laserové koagulace žíly, kdy se tato žíla na zavedeném vlákně zataví a stáhne. Sama se po zákroku vstřebá. Výhodou metody je malá agresivita vůči okolním tkáním. Z toho vyplývá rychlejší hojení s menšími modřinami a minimálními pooperačními komplikacemi.

INJEKČNÍ METODA LÉČBY KŘEČOVÝCH ŽIL - SKLEROTIZACE

Do žíly je vstříknuta speciální chemická látka, která žílu naruší a slepí. Takto slepená žíla se postupně vstřebává. Nedílnou součástí sklerotizace je kompresivní bandáž elastickými obinadly, kompresivní punčochou či speciálními návleky. Komprese je nezbytná k zabránění zpětného toku krve do sklerotizované žíly, což by mohlo vést k jejímu opětovnému vyklenutí. Doba komprese závisí na velikosti sklerotizované žíly a na rozsahu sklerotizace. Minimální doba komprese však je 1 měsíc. Jedná se o 2 - 4 ošetření s odstupem 2 - 6 týdnů. Po zákroku se mohou tvořit hematomy (modřiny).

LÉČBA KŘEČOVÝCH ŽIL POUŽITÍM CÉVNÍHO LASERU M22

Laserový přístroj M22 - špička mezi lasery v korektivní a estetické medicíně. Přístroj M22 je unikátní jak v rozsahu ošetření, tak novou vysoce sofistikovanou technologií.

MINIOPERACE VE SPECIÁLNÍM LOKÁLNÍM ZNECITLIVĚNÍ

Minioperací ve speciálním lokálním znecitlivění (tzv. tumescentní anestezie) léčíme střední stádia křečových žil. Operace je plně ambulantní a tedy zcela bez hospitalizace. Pomocí malých řezů se dostáváme k poškozené žíle a tato se speciální technikou uzavírá a vytahuje, nebo se zavádí laserové vlákno, na kterém se poškozená žíla zataví. Výhodou operačních postupů prováděných na naší klinice oproti klasickým metodám je výrazně kratší doba neschopnosti, snížení pooperační bolestivosti a především nesrovnatelně lepší kosmetický efekt zákroku, než u klasicky prováděných výkonů. Operační rány mají velikost jen několika milimetrů a tudíž na kůži vypadají jako píchnutí silnější injekční jehlou. Po zákroku je nutné nošení bandáže. Již po 3 týdnech se však pacient může vrátit i k aktivnímu sportu.

CLARIVEIN

ClariVein je šetrnější metoda k odstranění křečových žil. Mechanickochemická ablace/MOCA/ za použití katetru ClariVein byla vyvinuta v USA v roce 2010 a nyní je s úspěchem používána i v celé západní Evropě.
Výjimečnost metody spočívá v mechanickém porušení vnitřní výstelky žilního kmene se současným podáváním sklerotizační látky. U této metody se nepoužívá tepelná energie jako u laserové nebo radiofrekvenční operace, odpadá tak riziko tepelného poranění okolních tkání. Není zde nutná celková anestezie.
Používá se tenký katetr s vnitřním rotujícím vodičem. Mechanickým kontaktem rotujícího vodiče s žilní stěnou dochází k reflexivnímu smrštění žíly a zničení vnitřní výstelky (endotelu). Odstranění žíly je doplněno chemickým působením vstřikovaného sklerotizačního roztoku. Po několika týdnech se žíla přemění ve vazivový pruh. Výkon je nebolestivý a trvá cca 20 - 30 minut. Po výkonu je nasazena kompresivní punčocha na 2-4 týdny. Metoda nevyžaduje předoperační vyšetření, omezení po operaci je minimální, pracovní neschopnost zde není nutná.

VARICLOSE – NOVÁ METODA OŠETŘENÍ VARIXŮ – TZV. LEPENÍ KŘEČOVÝCH ŽIL

Na rozdíl od jiných metod využívá těsnicího mechanismu v podobě žilního lepidla. Během léčby tak nevznikají nové kosmetické problémy. Riziko infekce je v případě této metody také zcela minimální.
Léčba křečových žil metodou VariClose vás nevyřadí z běžného života. Zákrok nevyžaduje celkovou anestezii, trvá pouhých 20 – 30 minut a ihned po jejím skončení se můžete vrátit ke svým každodenním aktivitám.

Jak VariClose funguje?

Jakmile dojde k znecitlivění operovaného místa, je do žíly zavedený katetr. Jeho správná pozice je v průběhu operace kontrolována pomocí ultrazvuku. Jakmile je katetr ve správné pozici, je z něj postupně aplikováno žilní lepidlo po celé délce žilní nedostatečnosti. Po dobu zákroku je na rozšířené žíly vyvíjen přiměřený tlak a tím dochází k jejich postupnému uzavírání. Výsledky můžete pozorovat ihned po ukončení operace.

PROČ VARICLOSE?
 • krátká a šetrná operace,
 • pouze v lokální anestezii,
 • bez hospitalizace,
 • bez otoků a modřin,
 • vhodné pro všechny typy žilních obtíží,
 • okamžitý návrat k aktivnímu životu,
 • zákrok nepřináší omezení vašeho výkonu.

Zákrok je možné provádět během celého roku – nevyžaduje dlouhodobé nošení kompresních punčoch a nevylučuje možnost následné aktivní letní dovolené. Výsledky uvidíte i pocítíte ihned. Zmizí křečové žíly i nepříjemné pocity s nimi spojené.

Fotogalerie

Zarůstající nehty

Detail Skrýt

Zarůstající nehty jsou velmi bolestivé a často hnisavě zánětlivé onemocnění, které může vzniknout například špatným způsobem zastřihávání nehtů nebo tlakem těsné boty.

Naše Laserové léčebné centrum v tomto případě nabízí jednoduchou laserovou operaci, která přináší pacientům okamžitou úlevu od bolesti. Zákrok probíhá v lokálním umrtvení, kdy za asistence speciálního chirurgického laseru dochází k vyjmutí části nehtového lůžka, z něhož zarůstající nehet vyrůstá. Pacient se tak vyhne drastickému stržení nehtu. Po zákroku následuje zhruba 3týdenní ošetřování s kontrolami. Esteticky je výsledek naprosto dokonalý. Zákrok nedeformuje ani nehtovou ploténku ani okolní nehtové valy, navíc pacientům nehrozí riziko výskytu stejného problému neboli recidivy v pozdější době.

Fotogalerie