Jít zpět

Operace víček

Kdy je čas na operaci očních víček?

Detail Skrýt

Správný věk pro plastickou operaci víček nelze přesně stanovit. Je individuální. Záleží vždy na vašem pocitu a míře obtíží. Nejčastější věkové rozmezí je mezi 35-50 lety věku, ovšem výjimkou nejsou mladší, nebo starší ročníky. Pokud Vás trápí pokleslá víčka, nejde pouze o estetický, ale také zdravotní problém. Nebojte se jej tedy řešit včas, nejlépe hned teď. Ta úleva za to stojí.

Co dodržovat po operaci očních víček?

Detail Skrýt

Pro dobrý pooperační průběh je zásadní klidový režim minimálně po dobu 72 hodin po operaci. Minimalizuje se riziko krvácení, otoků, a tím zlepší podmínky pro hojení. Je vhodné oči chladit gelovými polštářky, které lze volně zakoupit v lékárně, nebo přímo u nás na recepci. Obklady přikládáte 1-2 dny.  Doporučujeme odpočívat a spát s hlavou ve zvýšené poloze. Operační rána je vždy přelepená náplastí, která se ponechává až do úplného odstranění stehů, což je za 7-10 dní. 

Jak dlouho trvá rekonvalescence?

Detail Skrýt

Již přibližně 3 dny po operaci jste plně schopný/á účastnit se společenského života (pokud vás nelimitují náplasti). Ke sportovní a zvýšené fyzické aktivitě se můžete spolehlivě vrátit za 3-4 týdny. Plavání ve veřejných bazénech se doporučuje odložit na 5-6 týdnů od provedené operace. Běžnou kosmetiku včetně líčidel můžete používat po 3 týdnech od zákroku.

Budu mít po operaci modřiny?

Detail Skrýt

Na tento dotaz neexistuje jednoznačná odpověď, protože pooperační průběh je individuální. Dodržování klidového režimu však vznik modřin jednoznačně zmírňuje. Pokud se ale modřinky objeví, není třeba se bát, nejpozději do dvou týdnů po nich nezbyde ani památka. 

Lze provést korekce horních i dolních víček současně?

Detail Skrýt

Ano, výjimečně lze tyto zákroky provést v rámci jednoho operačního výkonu, nicméně pro dobré hojení a váš komfort je lepší operaci naplánovat postupně. Vždy je potřeba tuto variantu předem konzultovat s operatérem.

Kdy uvidím konečný výsledek operace?

Detail Skrýt

Konečný výsledek zákroku je zřejmý cca po 3 měsících.