Jít zpět

Operace prsou

Kam lze umístit prsní implantáty?

Detail Skrýt

Implantáty se vkládají pod prsní žlázu, nebo prsní sval. Která z těchto možností by byla právě pro vás tou vhodnou variantou, to vám zodpoví a vysvětlí lékař (operatér) během konzultace, kterou je před zákrokem vždy potřeba absolvovat. Záleží na množství a kvality tkaniva, které bude implantáty zakrývat. Každá žena je jiná a každá potřebuje jiné umístění implantátu. Nechte si poradit.

Jak je to s augmentací prsou a budoucím kojením?

Detail Skrýt

Vzhledem k tomu, že do samotné prsní žlázy se během zákroku vůbec nezasahuje, schopnost budoucího kojení není zákrokem nijak ovlivněna.

Jak zvolit pro mě ten nejlepší prsní implantát?

Detail Skrýt

Při volbě správné velikosti a tvaru implantátu musí plastický chirurg vždy zohlednit několik parametrů. Velikost prsní žlázy, proporce vašeho hrudníku, celé postavy, ale rovněž přihlíží k vašemu přání a představám. S augmentací prsou máme mnohaleté zkušenosti a víme, že docílit nejlepšího výsledku lze pouze důkladným zohledněním všech těchto faktorů. Tvoříme vaše prsa na míru.

Kde se nacházejí jizvy po augmentaci, modelaci a redukci a jsou po zahojení viditelné?

Detail Skrýt

Jizvy po augmentaci se nacházejí většinou v podprsní rýze. Jejich viditelnost je tedy minimální. Po modelaci a redukci prsou jsou jizvy vždy kolem prsního dvorce, směřují vertikálně dolů a jsou zakončeny v podprsní rýze (tvar kotvy).

Jsem krátce po porodu a zvažuji zákrok, za jak dlouho mohu augmentaci podstoupit?

Detail Skrýt

Na klinice LLC doporučujeme s operací vyčkat alespoň 6 měsíců od ukončení laktace. 

Mám malé děti, budu hned po operaci prsou schopna se o ně postarat, nebo budu potřebovat hlídání?

Detail Skrýt

Je to individuální. Určitě alespoň týden doporučujeme klidový režim a další 2-3 týdny děti nezvedat.

Po jaké době od operace se mohu plně vrátit ke sportu?

Detail Skrýt

S běžnou sportovní aktivitou je potřeba vyčkat alespoň 8 týdnů od operace. Pokud provozujete sport náročný na pohyb horních končetin např. tenis, plavání, nebo golf raději počkejte o něco déle. Naplno je možné tyto aktivity provozovat nejdříve po 3-4 měsících od zákroku.

Jak je to s nošením kompresní podprsenky?

Detail Skrýt

Kompresní podprsenka patři mezi podstatnou část pooperační péče. Je potřeba ji nosit nepřetržitě po dobu 6-8 týdnů (v závislosti na doporučení operatéra) a prsa tak fixovat 24 hodin, 7 dní v týdnu v požadovaném tvaru. Pomáhá k dosažení co nejpřirozenějšího výsledku, brání nepřirozenému tvarování a napomáhá hojení. Krátce jí můžete odložit jen při sprchování. Podprsenku máte u nás v cenně operace a obdržíte ji při propuštění do domácí péče. Pokud máte zájem dokoupit si druhou pro možnou výměnu, nemusíte nikam chodit, je možné ji rovnou dokoupit u nás na klinice LLC.

Jak je to s kontrolou po operaci?

Detail Skrýt

Na kontrolu přijdete za týden od propuštění do domácí péče.