Jít zpět

Liposukce

Kolik tuku lze odsát při jednom zákroku?

Detail Skrýt

U každé váhové kategorie existují limity, kolik mililitrů tuku můžeme bolusově odstranit. Množství vždy závisí na celkové hmotnosti klienta a velikosti ošetřované partie.

Je možné odsát celé tělo při jednom zákroku?

Detail Skrýt

Celé tělo najednou odsát bohužel nemůžeme, ale v rámci jednoho zákroku můžeme pořešit více lokalit. Na rozsahu operace je nutné domluvit se přímo s operatérem v rámci konzultace. Tu musíte podstoupit před rezervací termínu k zákroku.

Kolik kilogramů zhubnu po liposukci?

Detail Skrýt

Liposukce neubírá kila ale hlavně centimetry. Dokáže zbavit až jedné konfekční velikosti.

Jsou po liposukci viditelné jizvy?

Detail Skrýt

Budete mít zhruba 0,5 cm dlouhé jizvičky. Nejsou zvlášť patrné, ale bez nich to prostě nejde. Obvykle do 1 roku zcela splynou s vaší pokožkou.

Je zákrok bolestivý?

Detail Skrýt

Můžeme vás uklidnit. Vše se dá vydržet. Zákrok je spíše nepříjemný než bolestivý. Operace probíhá buď v celkové, nebo v lokální anestezii. U lokální anestezie v případě jakéhokoli náznaku vašeho nepohodlí zvýšíme dávku anestezie. Bolest je rázem pryč.

Jak dlouho trvá?

Detail Skrýt

Operace trvá 60-90 minut.  Záleží na počtu odsávaných lokalit a velikosti plochy.

Můžu po liposukci na odsátém místě zase přibrat?

Detail Skrýt

Množství tukových buněk je geneticky dané. Pokud je liposukcí odstraníme, již se dále netvoří. Nemají se, jak množit. Jejich malou část ale musíme ponechat, aby nedošlo k nerovnosti kůže. Liposukce nenahradí zdravý životní styl. Není to forma diety. Při nesprávné životosprávě můžete přibrat v jiných partiích, v místě liposukce minimálně, ale jde to. Pokud se rozhodnete tento zákrok podstoupit, nejlepších výsledků vždy dosáhnete v kombinaci se zdravým životním stylem.

Jak dlouho probíhá hojení?

Detail Skrýt

Po zákrokový otok tkáně se postupně zmenšuje a k definitivnímu zhojení tkání dochází za 2 – 2,5 měsíce od provedení liposukce.

Musím nosit kompresní oblečení? Pokud ano, jak dlouho?

Detail Skrýt

Odpověď je ano. Po zákroku je nezbytné okamžitě nasadit speciální kompresi a zamezit tak vzniku nerovností kůže. Tlak prádla navíc urychluje odtok zbylého tumescentního roztoku. Elastické prádlo je nezbytné nosit 2–4 týdny, ve dne i v noci.

Jaké jsou výhody liposukce metodou body-jet oproti klasické liposukci?

Detail Skrýt

Body-jet pro odlučování tukových buněk využívá vodní paprsek a je tak mnohem šetrnější ke tkáním než běžná forma liposukce. Metoda je vhodná pro všechny lokality. Během zákroku nedochází k poškození tukových buněk, které pak můžeme dále použít pro lipotransfer (přenos tuku a aplikace do jiných oblastí – zadek, prsa).