Jít zpět

Facelifting

Pro koho je facelift určený z hlediska věku a struktury pleti?

Detail Skrýt

Věk není nijak limitující. Z naší zkušenosti jej nejčastěji volí lidé ve věku 40–70 let. Facelift je vhodný pro všechny, kteří chtějí obnovit a zpevnit povadlé kontury, zvláště pak v dolní třetině obličeje a oblasti krku.

Jak dlouho výsledný efekt vydrží?

Detail Skrýt

Nedá se s jistotou říci. Roli hraje vaše genetika, kvalita kůže, tvar obličeje aj. Každopádně v porovnání s jinými zákroky se jedná o efekt dlouhodobý (10-15 let). Po tuto dobu jsme schopní proces stárnutí pozastavit a navrátit vašemu obličeji mladistvější vzhled. V případě potřeby lze zákrok opakovat.

Jaký typ anestezie se při tomto zákroku používá?

Detail Skrýt

Na klinice LLC pro svou šetrnost nejčastěji využíváme lokální anestezii, případně lokální anestezii v kombinaci s analgosedací (celkové tlumení pacienta nitrožilně podávanými léky – řídí anesteziolog). Klienti jsou s tímto postupem velmi spokojeni. Bolest necítí, zákrok není pro tělo tolik zatěžující jako výkon v celkové narkóze.

Jak je to s nošením kompresní ohlávky po operaci?

Detail Skrýt

Po dokončení výkonu vám lékař ještě na operačním sále přiloží na rány sterilní krytí a kompresním obvazem ováže celou hlavu. Kompresní ohlávku (speciální návlek) začneme nasazovat od druhého dne po zákroku. Výrazně ovlivňuje výsledný efekt a urychluje hojení tkání. Návlek doporučujeme nosit opravdu poctivě alespoň po dobu 3 týdnů, a to i v noci. Veškeré instrukce, rady a tipy, jak o obličej správně pečovat vám sdělíme v den propuštění do domácí péče. 

Kdy si po zákroku mohu prvně umýt vlasy?

Detail Skrýt

Hned druhý den po operaci po sundání bandáží můžete jít do sprchy.  Umýt a vyfoukat si hlavu není problém.  

Jak dlouhá je hospitalizace po operaci?

Detail Skrýt

Klienta/ku je možno propustit do domácí péče hned druhý den po zákroku. Nestává se, že by zákrok vyžadoval delší hospitalizaci.

Kde jsou vedeny jizvy a budou po zhojení moc vidět?

Detail Skrýt

Každá operace končí jizvou, bez ní to bohužel nejde. Hojení lze ovlivnit správnou pooperační péčí. Významnou roli hraje také vaše genetika, pokud nemáte sklon ke tvorbě keloidních jizev, vaše jizvička by měla být jen minimálně viditelná. Jizva se dá skrýt i vlasy.

Jaký je domácí režim po zákroku?

Detail Skrýt

V prvních dnech od operace je potřeba dodržovat klidovější režim a užívat medikaci doporučenou lékařem (antibiotika, dle potřeby léky tišící bolest).  Je vhodné omezit fyzickou námahu a výrazně se nepředklánět. Po dvou týdnech od zákroku můžete začít jizvy tlakem masírovat a promazávat silikonovou mastičkou pro lepší hojení.