Jít zpět

Další dotazy

Jak probíhá zákrok v lokální anestezii?

Detail Skrýt

Na kliniku přicházíte asi půl hodiny před plánovaným zákrokem. Na recepci sestřičkám předáte veškerou předem vyplněnou dokumentaci potřebnou k výkonu (informované souhlasy obdržíte u konzultace s lékařem), a odcházíte na sál. Po operaci jste propuštěna do domácí péče. Pro váš komfort je vhodné mít zajištěn odvoz. 

Jak probíhá zákrok v celkové anestezii?

Detail Skrýt

Na kliniku LLC přicházíte v ranních hodinách, kde se na vás těší naše sestřičky, které s vámi vyřídí veškerou dokumentaci nezbytnou pro výkon. Následně vás doprovodí na pokoj, kde si uložíte věci, převléknete do košile a kompresních punčoch. Vše potřebné pro pobyt u nás dostanete. Nemusíte nic nosit z domova. Před samotným zákrokem vás čeká konzultace s operatérem. Proberete poslední detaily, sdělíte mu vaše přání. Poté vytvoříme několik snímků, abychom měli porovnání před/po výkonu a zároveň vy pěknou památku. Součástí konzultace je rovněž nákres, kdy se speciální fixou značí, jak přesně bude operatér postupovat. Následuje pohovor s anesteziologem a jde se na sál. Možná se to jeví zdlouhavé, ale nemějte strach, my vás dlouho čekat nenecháme. Pracujeme rychle a vždy tak, abyste se u nás cítili příjemně.

Jak dlouho před operací v celkové anestezii nemohu jíst, pít nebo kouřit?

Detail Skrýt

Jestliže vás čeká výkon v celkové anestezii tak minimálně 10 hodin před výkonem nesmíte jíst, pít větší množství tekutin, ani kouřit. Je to sice nepříjemné, ale nutné.

Co zahrnuje předoperačním vyšetření?

Detail Skrýt

V případě zákroku v celkové anestezii předoperační vyšetření provádí vždy interní lékař. Vyšetření zahrnuje krevní odběry, které jsou doplněny biochemickým vyšetřením, vyšetřuje se také moč a provádí EKG. U klientů nad 60 let je vhodné doplnit rentgen srdce a plic.

Klientky, které se chystají na operaci prsou, absolvují v rámci předoperačního vyšetření také sonografii prsou.

Jak dlouhá je platnost předoperačního vyšetření?

Detail Skrýt

Doba platnosti je 14 dní.