Jít zpět

Abdominoplastika

Za jak dlouho po porodu mohu podstoupit plastiku břicha?

Detail Skrýt

Pokud stále kojíte, tak s plastickou operací doporučujeme počkat. Je třeba mít trpělivost a po skončení kojení ještě dodržet odstup min. 1/2 roku. Metabolismus vašeho těla se po tuto dobu upraví. Obecně je časově nejvýhodnější výkon podstoupit tehdy, když máte stabilní svou váhu, a to nejlépe po dobu 6-ti měsíců (+- 5 kg).

Je abdominoplastika překážkou v dalším těhotenství?

Detail Skrýt

Abdominoplastika není překážkou pro další těhotenství, ale pravdou zůstává, že optimální variantou je podstoupit zákrok až po „poslední“ graviditě. Dojde-li totiž v průběhu dalšího těhotenství k výraznému zvětšení břicha, mohou se objevit strie a tím může být výsledek operace znehodnocen. Pokud ale otěhotníte neplánovaně, nemusíte se vůbec bát, že by těhotenství zákrok ohrozilo.

Je po abdominoplastice viditelná jizva?

Detail Skrýt

Po abdominoplastice zůstává jizva v oblasti podbřišku. Velkou výhodou je, že lze elegantně schovat pod lemem spodního prádla nebo plavek.

Jak dlouho po plastice břicha musím nosit stahovací prádlo?

Detail Skrýt

Kompresní prádlo doporučujeme nosit 6 týdnů, břišní pás 2 týdny od operace, a to i přes noc. 

Za jak dlouho mohu začít se sportem?

Detail Skrýt

Tkáně jsou plně zhojeny za 2 měsíce od operace. V následujících 6 týdnech doporučujeme postupně zvyšovat fyzickou zátěž. Posilování břicha po tuto dobu ještě není vhodné. Je možné s ním začít až za 3 měsíce od provedení zákroku.