Jít zpět

MUDr. Marta Hrbáčková

Laserový specialista, odborník na estetiku a korektivní dermatologii.

Specializace: botox, výplně kyselinou hyaluronovou, laserové odstranění znamének, akné, operace nehtů.

MUDr. Hrbáčková promovala v r. 1996 na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci . Lékařskou praxi zahájila ve Státní slezské nemocnici v Opavě specializací v oboru dermatovenerologie.

V r. 1999 úspěšně absolvovala I. atestaci v oboru dermatovenerologie. Od samotného založení v r. 2005 působí na Klinice plastické chirurgie a LLC v Opavě na pozici dermatologa, specialisty na laserovou, korektivní a estetickou dermatologii.

Od r. 1996 držitelkou licence ČLK pro obor dermatovenerologie a členkou Dermatovenerologické společnosti ČLS J.E.Purkyně, Společnosti pro korektivní dermatologii a kosmetologii ČLS JEP, Společnosti pro využití laseru v medicíně ČLS JEP, Akné společnosti ČLS JEP a International Society of dermatology (ISD).

Od r. 2006 se pravidelně účastní  kongresů a sympozií zaměřených na nové trendy  v oboru korektivní dermatologie a estetiky, plastické chirurgie , nových technologií v laserové medicíně a  léčebných postupů v dermatologii. Z nejvýznamnějších jmenujme IMCAS( International Master Course on Aging Skin) v Paříži, AMWC ( Anti-Aging MedicineWorld Congress) v Monaku,5-CC ( 5-Continent-Congress) v Barceloně,AAD ( American Academy of Dermatology )v San Francisku, EADV (European Academy of Dermatology and venerology) ve Vídni. V ČR Kongres  estetické a laserové medicíny ,Congress of European Society for Laser Aesthetic Surgery a řada dalších. Vlastní více než 50 certifikátů z odborných workshopů, absolvovala mnoho stáží na renomovaných pracovištích u nás i v zahraničí . Od r.2019 se ,v souvislosti s celosvětovou pandemiíí COVID-19, kontinuálně vzdělává v nových postupech formou on-line virtuálních vzdělávacích školení,sleduje vývoj zejména v estetické a korektivní medicíně a osvědčené zákroky zavádí do své každodenní  praxe.

Své více než 25-i leté zkušenosti dermatologa využívá MUDr. Marta Hrbáčková v laserové medicíně. Vysokovýkonné evaporizační nebo ablační lasery používá k odstranění kožních výrůstků, slunečních bradavic a benigních (nepodezřelých) znamének. V diagnostice podezřelých kožních útvarů těží ze svých dlouholetých znalostí dermatoskopického vyšetření. Z plasticko-chirurgických zákroků provádí laserem asistovanou, jednorázovou parciální matridektomii u zarůstajících nehtů.

Již během své začínající praxe v SnOpava MUDr. Marta Hrbáčková zjistila, že ji klasická dermatologie neuspokojuje. Díky jazykovým znalostem se začala aktivně zajímat o možnosti využití laserů po celém světě. Lasery byly na prvopočátku svého vývoje a nebylo jisté, zda naleznou uplatnění. V r. 1998 si, i přes nevoli nadřízených, vyžádala účast na kongrese Moravia laser organizované MUDr. Igorem Janíkem. Problematika ji nadchla natolik, že se rozhodla v r. 2005 nastoupit na Kliniku LLC Opava. Od založení zde pracuje jako laserový specialista s neablativními vysokovýkonnými lasery. V témže roce zakoupila Klinika LLC Opava, jako tehdy jediné pracoviště v ČR, platformu amerického IPL systému Palomar .Dnes již pracuje s technologicky vyspělejšími laserovými systémy zaměřenými na odstranění žilek či plošného zarudnutí u růžovky, vyrážek u akné, pigmentových skvrn či k revitalizaci poškozených vláken kůže u jizev či strií.

V letech 2005-2007 získala MUDr. Marta Hrbáčková odbornou způsobilost k injekčním výkonům v oboru estetické a korektivní dermatologie. Od začátku svého působení na klinice věnuje zvýšenou pozornost účinkům botultoxinu o možnosti jeho využití v praxi. V ošetření vrásek používá standartní i rozšířené aplikace BTX v návaznosti na dlouholeté zkušenosti s jeho účinky a s ohledem na nové a neustále se měnící trendy.Aplikace do vrásek obličeje, krku i dekoltu provádí šetrně, bezpěčně na základně anatomických znalostí. Klade důraz na zachování přirozeného vzhledu, více než 15 let stálá klientela je toho důkazem.

Z řady anti-aging zákroků používá léty osvědčené zákroky určené pro plošné či lokální vylepšení kvality a stavu kůže. U jemné či tenké pokožky provádí revitalizaci mezoterapií (MZT) za pomocí vitaminů a antioxidantů, ev. krevní plazmou obohacenou o erytrocyty (PRP-plateled rich plasma). U stárnoucí kůže využívá schopnosti kyseliny hyaluronové  vázat vodu a od r. 2012 provádí rehydrataci aplikací zasíťované kyseliny hyaluronové přístrojovou injektáží (Vital injektor). Zákroky doplňuje diamantovou dermabrazí (DD-nejúčinnějším typem mechanického peelingu), ev. chemickým peelingem koncetrovanou kyselinou trichloroctovou (TCA).

Práce je pro MUDr. Hrbáčkovu koníčkem a hovoří za ni více než 15 let kvalitně odvedené práce a vysoké nasazení.

V lokálním ošetření vrásek, prasklin,pokleslých koutků či kruhů pod očima preferuje MUDr.  augmentaci kvalitními preparáty na bazi sesíťované kyseliny hyaluronové (KH) - řady Restylane, Juvederm,Stylage. Mezi oblíbené zákroky patří doplnění objemu do oblasti tváří, brady či hřbetů rukou. Od r. 2010 do těchto lokalit používá techniku zavedení materiálu tupými kanylami a portofolio obohatila o hydroxyapatit (HA) - Radiesse.Materiál bez schopnosti vázat vodu kvituje zejména při tzv. contouringu. Zvýraznění tváří, brady či hran dolních čelistí je trendem posledních let a efektem je zeštíhlení obličeje a navrácení původních rysů.

Jako dermatolog klade důraz na vylepšení kvality kůže s maximálním efektem na  kolagenní a elastická vlákna. Preferuje neinvazivní zákroky založené na reaktivaci nebo remodelaci vlastních vláken. K preventivnímu ošetření dolních víček využívá laser (N-lite), k ošetření povolené brady a ochablých kontur indikuje neinvazivní typ liftinfu, který využívá efektu fokusované vysokoúčinné radiofrekvence (Ulthera). V obou případech není nutná rekonvalescence a nedochází k poškození kůže.

Samotnou kapitolou v estetické medicíně je pak úprava rtů kyselinou hyaluronovou. Doplnění scházejícího objemu či ošetření jemných vrásek nad rtem provádí MUDr. Marta Hrbáčková s citem pro věc. Augmentaci rtu provádí bez ohledu na trendy s cílem zachovat přirozenou konturu rtu. Výsledný efekt pak vždy koresponduje s detailními rysy obličeje a věkem.

Práce je pro MUDr. Hrbáčkovu koníčkem a hovoří za ni více než 15 let kvalitně odvedené práce a vysoké nasazení.

Motto

“Nebát se, věřit si a umět to. To je to, oč tu běží. A ostatní je přidaná hodnota.”